Pamiętajmy, że zdrowe odżywianie ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Dzięki niemu zyskamy więcej energii i jednocześnie lepiej się poczujemy. Poza tym unikniemy wielu trudnych do wyleczenia problemów zdrowotnych. Jak więc widać, korzyści z przejścia na zdrową dietę jest naprawdę wiele. Chcąc przekonać naszych mieszkańców do dbałości o zdrowy styl życia i żywienia, w ramach projektu „Promocja i profilaktyka chorób układu oddechowego dla mieszkańców Powiatu Nidzickiego” 30 stycznia br. w MOSiR w Nidzicy zorganizowaliśmy spotkanie z dietetykiem.

Wykład poprowadził p. Adrian Mątwicki - trener personalny, a wzięło w nim udział ok.30 osób. Przez ponad 3 godziny specjalista przedstawiał aspekty zdrowego żywienia, omawiał piramidy żywieniowe, jak również pokazywał na wielu slajdach, jakie produkty można ze sobą łączyć, a jakich nie należy. Przekonywał uczestników do aktywności ruchowej. Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze przy zdrowym poczęstunku, specjalnie przygotowanym na tę okazję.

Wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniu zadeklarowały chęć udziału w następnym, które odbędzie się w marcu tego roku. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z MOSiR, tel. 89-523-58-00.