W ramach realizacji projektu do czterech szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu został zakupiony i przekazany sprzęt sportowy oraz urządzenia do zapewnienia aktywności fizycznej wśród młodzieży. Przekazany sprzęt będzie służył uczniom zarówno w trakcie projektu, jak i po jego zakończeniu do uprawiania sportu oraz wzbudzania zainteresowania zdrowym stylem życia młodego pokolenia.  

Już po feriach zimowych rozpoczynamy cykl spotkań dla uczniów związanych zarówno z paleniem papierosów, jak i stosowaniem innych używek wpływających na zdrowie młodych ludzi. Zajęcia poprowadzi psycholog kliniczny Pani Paulina Soliwoda prowadząca Centrum Rozwoju i Szkoleń MasterMind w Warszawie. Warsztaty zostaną wzbogacone o zakupione w tym celu pomoce dydaktyczne, tj. lalkę do demonstracji szkodliwości palenia, lalkę do demonstracji szkodliwości palenia w ciąży, model jamy ustnej osoby żującej tytoń, walizki prezentujące narządy człowieka na modelach 3D przestawiające konsekwencje palenia tytoniu, nadużywania narkotyków i alkoholu oraz plansze edukacyjne dotyczące szkodliwości palenia papierosów, nadużywania alkoholu i narkotyków. W sumie w okresie luty – marzec zostanie zorganizowanych 17 spotkań dla młodzieży.

W ramach realizacji programu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zostanie zorganizowany konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Szczegóły i regulamin konkursu już wkrótce na naszej stronie.