19 kwietnia 2017 r. na Sali Widokowej Nidzickiego Zamku odbyła się konferencja podsumowująca realizację naszego projektu. Podczas spotkania Starosta Nidzicki Grzegorz Napiwodzki przedstawił zarys działań podejmowanych przez prawie 16 miesięcy, które omówiła szczegółowo kadra projektu: Panie Beata Rapacka, Katarzyna Jabłońska oraz Małgorzata Jakubowska. Następnie podsumowanie realizacji badań RTG (dla 2090 osób) i spirometrycznych (dla 1210 osób) przedstawili p. Agnieszka Malinowska - Z-ca dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nidzicy ds. administracyjnych oraz p. Andrzej Pobieżyński - Z-ca dyrektora ds. medycznych. W dalszej części konferencji p. Krzysztof Garbino (NSZOZ LUNG) podsumował realizację badań alergologicznych (dla 1330 osób). Jako ostatnia z prelegentów wystąpiła Pielęgniarka – p. Wioletta Szypulska (MEDYK Lekarze Specjaliści), która podsumowała realizację szczepień przeciwko pneumokokom (dla 2238 osób).

Celem projektu była poprawa zdrowia oraz zapobieganie i zmniejszanie zachorowalności na choroby układu oddechowego wśród mieszkańców naszego powiatu.

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 11.04.2017 r. komisja konkursowa na podstawie zapisów regulaminu konkursu wyłoniła zwycięzców i przyznała nagrody:

I miejsce – Dawid Socha - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy,

II miejsce – Anna Kopecka – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy,

III miejsce – Karolina Wojtów – Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie.

Wręczenie nagród nastąpi w dniu 19 kwietnia na konferencji podsumowującej realizację projektu, która odbędzie się w Sali Widokowej Nidzickiego Zamku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

Organizator konferencji Spółdzielnia Socjalna „Nie jesteś sam”, w imieniu Powiatu Nidzickiego, serdecznie zaprasza na konferencję podsumowującą realizację projektu „Promocja i profilaktyka chorób układu oddechowego dla mieszkańców Powiatu Nidzickiego”. Konferencja odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2017 r. w Sali Widokowej Nidzickiego Zamku.

Początek konferencji o godz. 10.00, w programie prezentacja filmu promocyjnego, podsumowanie zrealizowanych działań promocyjnych oraz badań i szczepień profilaktycznych.

Jeśli jesteś zainteresowany projektem, chcesz wziąć udział w konferencji – zgłoś swoją obecność do dnia 14 kwietnia 2017 r. do godz. 15:00 organizatorowi konferencji, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 508-959-923.

Do pobrania: Film "Promocja zdrowia w Powiecie Nidzickim"

W celu wyrównywania społecznych nierówności w zdrowiu i prowadzenia profilaktyki zdrowia wśród mieszkańców powiatu, w szczególności mieszkańców terenów wiejskich, w ramach realizacji projektu zakupiono 60 rowerów turystycznych.

W porozumieniu z władzami gminnymi utworzono cztery bezpłatne wypożyczalnie rowerowe. Ich oficjalnego otwarcia w obecności przedstawicieli samorządu dokonał Starosta Nidzicki Pan Grzegorz Napiwodzki. Wypożyczalnie prowadzą: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nidzicy, Gminny Ośrodek Kultury w Janowie, Samorządowy Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Janowcu Kościelnym oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie. Każda wypożyczalnia dysponuje 15 rowerami, do dyspozycji mieszkańców zgodnie z zapisami regulaminu wypożyczalni.

Informujemy, że limit na badania RTG klatki piersiowej został wyczerpany. W ramach projektu z badania skorzystało 2 090 mieszkańców Powiatu.

Do POŁOWY KWIETNIA można jeszcze skorzystać z testów alergicznych oraz bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom. Zapraszamy!

W dniach 13-17 marca 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, w Centrum Edukacji oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym odbyły się warsztaty edukacyjne dla młodzieży. Spotkania prowadziła psycholog Paulina Soliwoda. Był to drugi cykl zajęć poświęconych ochronie uczniów przed zagrożeniami oraz przekazaniu szczegółowej wiedzy na temat skutków nadużywania, czy też uzależnienia od różnych substancji, w tym nikotyny, alkoholu i narkotyków.

Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, w szczególności pomoce dydaktyczne zakupione na rzecz realizacji projektu. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

Zaszczep się bezpłatnie przeciwko pneumokokom.

Z dniem 10.03.2017 r. rozszerzyliśmy grupę osób, która może skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom w ramach realizacji projektu.

Pamiętajmy, że zdrowe odżywianie ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Dzięki niemu zyskamy więcej energii i jednocześnie lepiej się poczujemy. Poza tym unikniemy wielu trudnych do wyleczenia problemów zdrowotnych. Jak więc widać, korzyści z przejścia na zdrową dietę jest naprawdę wiele. Chcąc przekonać naszych mieszkańców do dbałości o zdrowy styl życia i żywienia, w ramach projektu „Promocja i profilaktyka chorób układu oddechowego dla mieszkańców Powiatu Nidzickiego” 30 stycznia br. w MOSiR w Nidzicy zorganizowaliśmy spotkanie z dietetykiem.

Wykład poprowadził p. Adrian Mątwicki - trener personalny, a wzięło w nim udział ok.30 osób. Przez ponad 3 godziny specjalista przedstawiał aspekty zdrowego żywienia, omawiał piramidy żywieniowe, jak również pokazywał na wielu slajdach, jakie produkty można ze sobą łączyć, a jakich nie należy. Przekonywał uczestników do aktywności ruchowej. Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze przy zdrowym poczęstunku, specjalnie przygotowanym na tę okazję.

Wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniu zadeklarowały chęć udziału w następnym, które odbędzie się w marcu tego roku. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z MOSiR, tel. 89-523-58-00.