W celu wyrównywania społecznych nierówności w zdrowiu i prowadzenia profilaktyki zdrowia wśród mieszkańców powiatu, w szczególności mieszkańców terenów wiejskich, w ramach realizacji projektu zakupiono 60 rowerów turystycznych.

W porozumieniu z władzami gminnymi utworzono cztery bezpłatne wypożyczalnie rowerowe. Ich oficjalnego otwarcia w obecności przedstawicieli samorządu dokonał Starosta Nidzicki Pan Grzegorz Napiwodzki. Wypożyczalnie prowadzą: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nidzicy, Gminny Ośrodek Kultury w Janowie, Samorządowy Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Janowcu Kościelnym oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie. Każda wypożyczalnia dysponuje 15 rowerami, do dyspozycji mieszkańców zgodnie z zapisami regulaminu wypożyczalni.

Informujemy, że limit na badania RTG klatki piersiowej został wyczerpany. W ramach projektu z badania skorzystało 2 090 mieszkańców Powiatu.

Do POŁOWY KWIETNIA można jeszcze skorzystać z testów alergicznych oraz bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom. Zapraszamy!

W dniach 13-17 marca 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, w Centrum Edukacji oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym odbyły się warsztaty edukacyjne dla młodzieży. Spotkania prowadziła psycholog Paulina Soliwoda. Był to drugi cykl zajęć poświęconych ochronie uczniów przed zagrożeniami oraz przekazaniu szczegółowej wiedzy na temat skutków nadużywania, czy też uzależnienia od różnych substancji, w tym nikotyny, alkoholu i narkotyków.

Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, w szczególności pomoce dydaktyczne zakupione na rzecz realizacji projektu. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

Zaszczep się bezpłatnie przeciwko pneumokokom.

Z dniem 10.03.2017 r. rozszerzyliśmy grupę osób, która może skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom w ramach realizacji projektu.

Pamiętajmy, że zdrowe odżywianie ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Dzięki niemu zyskamy więcej energii i jednocześnie lepiej się poczujemy. Poza tym unikniemy wielu trudnych do wyleczenia problemów zdrowotnych. Jak więc widać, korzyści z przejścia na zdrową dietę jest naprawdę wiele. Chcąc przekonać naszych mieszkańców do dbałości o zdrowy styl życia i żywienia, w ramach projektu „Promocja i profilaktyka chorób układu oddechowego dla mieszkańców Powiatu Nidzickiego” 30 stycznia br. w MOSiR w Nidzicy zorganizowaliśmy spotkanie z dietetykiem.

Wykład poprowadził p. Adrian Mątwicki - trener personalny, a wzięło w nim udział ok.30 osób. Przez ponad 3 godziny specjalista przedstawiał aspekty zdrowego żywienia, omawiał piramidy żywieniowe, jak również pokazywał na wielu slajdach, jakie produkty można ze sobą łączyć, a jakich nie należy. Przekonywał uczestników do aktywności ruchowej. Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze przy zdrowym poczęstunku, specjalnie przygotowanym na tę okazję.

Wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniu zadeklarowały chęć udziału w następnym, które odbędzie się w marcu tego roku. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z MOSiR, tel. 89-523-58-00.

Informujemy, że limit na badania spirometryczne został wyczerpany.

Do POŁOWY KWIETNIA można jeszcze skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom, testów alergicznych i RTG klatki piersiowej. Zapraszamy!

Powiat Nidzicki w ramach realizacji projektu ogłasza konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na temat „Współczesne uzależnienia młodzieży, ich wpływ na zdrowie i sposoby radzenia sobie z nimi”. Szczegóły i zakres konkursu określa REGULAMIN KONKURSU.

Termin składania prac mija 5 kwietnia br. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie !

W dniu 22.02.2017 roku o godz. 17 00 w hali widowiskowo - sportowej MOSiR odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach projektu "Promocja i profilaktyka chorób układu oddechowego dla mieszkańców powiatu nidzickiego" dotyczące prawidłowego chodzenia z kijkami, popularnie nazywane NORDIC WALKING. Instruktor przekaże wiedzę teoretyczną, jak również nauczy prawidłowej postawy oraz używania kijków (nauka praktyczna).

cover photo

Natomiast 26.02.2017 roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zaprasza całą grupę do Zimnej Wody na wspólny marsz w ramach obchodów Święta Żołnierzy Wyklętych. Start marszu planowany jest na godz. 11.30. Trasa wynosi 1983 m lub 6600 m (do wyboru). Udział w biegu weźmie 150 biegaczy oraz uczestnicy projektu. Pojawią się również goście specjalni. m. in. Marszałek Województwa , Starosta Nidzicki, Burmistrz Nidzicy.

Wszystkich zainteresowanych zajęciami NORDIC WALKING informujemy, że wykład dla 30 osób zamiast 17 lutego odbędzie się 22 lutego o godz. 17.00.

Zapraszamy!